WHEY PROTEİN
Whey Protein Nedir?
Whey Protein’ler, sütün mayalanıp peynir haline getirildiği üretim sürecinde, peynir altında kalan suyun, filtrelenmiş, yağdan arındırılmış ve zenginleştirilmiş toz form halidir. Yüksek ve önemli protein değerlerinin yanı sıra vücut tarafından hızla emiliyor olması da, protein ihtiyacını karşılamada ilk başvurulan kaynak olmasını desteklemektedir.

Whey Protein’lerin filtrelenme yöntemlerine göre 3 farklı çeşidi bulunmaktadır.

1.WPC (Konsantre Whey Protein)
2.WPI (Izole Whey Protein)
3.WPH (Hidrolize Whey Protein)

Konsantre Whey Protein’ler, Pasörize Whey’den elde edilen ve fiyat avantajına sahip protein tozlarında en çok kullanılan whey protein hammaddesidir.

Izole Whey Protein’ler ise, protein içeriğinin yağ ve karbonhidratlarından mümkün olduğunca ayrıştılımış ve izole edilmiş halidir.

Hidrolize Whey Protein’ler ise Izole Whey Proteinlerin hidrolize edilmiş en saf halidir ve en yüksek hızda emilim süresine sahip modelidir.
Whey Protein Neden Kullanır?
Whey Protein ürünlerinin kullanım amacını basit olarak kas gelişim sürecini doğru yönetmek olarak düşünebiliriz. Özellikle yoğun antrenman dönemlerinde kaslarda oluşan hasarı gidermek ve yenilenme sürecini hızlandırmak için Whey Protein ürünleri sıklıkla tercih edilir.
Whey Protein Nasıl Kullanılır?
Whey Protein ürünleri sporcuların seviyelerine ve günlük protein ihtiyaçlarına göre bir çok farklı şekilde tüketilebilir. Aşağıda Whey Protein tüketimi için bazı öneriler bulabilirsiniz.

Başlangıç Seviyesi
* Antrenmandan hemen sonra 1 servis ürünü 250-300ml su yada süt ile karıştırarak tüketebilirsiniz.

Orta Seviye
* Antrenmandan 30 dak. önce ve antrenmandan hemen sonra 1 servis ürünü 250-300ml su yada süt ile karıştırarak tüketebilirsiniz.
* Sabah kalktıktan hemen sonra ve antrenmanda hemen sonra 1 servis ürünü 250-300ml su yada süt ile birlikte karıştırarak tüketebilirsiniz.

İleri Seviye
* Sabah kalktıktan hemen sonra, antrenmandan 30 dak. Önce ve antrenmandan hemen sonra 1 servis ürünü 250-300ml su yada süt ile karıştırarak tüketebilirsiniz.
Whey Protein'i Kimler Kullanır?
Whey Protein ürünleri; fiziksel olarak aktif olan, düzenli spor yapan ve protein ihtiyacını günlük gıdalardan temin edemeyen bireyler tarafından kullanılır. Özellikle güç ve dayanıklılık sporu ile ilgilenen profesyonel ve amatör sporcular, atlet ve yarışçılar, vejetaryenler ve zayıflamaya yönelik çalışmalar yapan bireyler tarafından çokça tercih edilir.
₺269,00KDV Dahil
₺299,00 KDV Dahil